вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 30 ново

Се снима босанска верзија на „Ало, ало“ со Тарик Филиповиќ и Емир Хаџихафизбеговиќ

Емир Хаџихафизбеговиќ и Тарик Филиповиќ ќе бидат главни ѕвезди на новата серија „Хилмијин конак“, чие снимање почнува во Сараево кон крајот на февруари, објавуваат медиумите во Босна и Херцеговина.

Серијата ќе биде алегорија на популарната серија „Ало, ало!“, во која Хаџихафизбеговиќ ќе биде босанскиот Рене.

Се работи за хумористичен проект на сценаристот Феџа Исовиќ и режисерот Елмир Јукиќ, а дејството во серијата е сместено во Втората светска војна.

Продукцијата наводно била во преговори со актери од целиот регион, зашто ќе изобилувала со разни дијалекти од поранешна Југославија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top