сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 69 ново

Бабичка предоцна сфатила какви лампиони купила (ФОТО)

Новогодишната елка на една баба од Ирска е хит на интернер откако нејзината внука објавила фотографии д новите украси на кутрата жена.

Алекс ѝ помагала на баба си да ја накити елката, но по неколку закачени лампиони сфатила какви лампиони всушност купила баба ѝ (74).

Во проѕирните топки имало виолетова ткаенина – танга гаќи.


„Баба ми, која има 74 години, купила нови лампиони, а додека ја украсувавме елката, сфатив дека во топките всушност има светкави танги. Ви посакувам валкани празници“, пишува Алекс на Твотер

Одговорот на баба ѝ е исто толку сменшен.

„Којзнае што си помислил продавачот кога ми наплати 6 секси лампиони“.

Во коментарите на Твотер има и такви кои велат дека бабата точно знаела што купува 🙂

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top