вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

ВМРО-ДПМНЕ од 15 часот со блокада на крстосниците кај Мавровка, Црвен крст, Нова Македонија и Соборна

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека денес ќе изврши блокирање на четири крстосници во Скопје и тоа:

-Од 15 до 17 часот блокирана ќе биде крстосницата кај Мавровка.

-Од 15:30 до 17:30 блокада ќе има на крстосниците кај „Нова Македонија“ (Европска Комисија), пред Црвен Крст и кај Соборна црква.

Партијата ќе организира протест во 18 часот пред Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари каде ќе има повеќе обраќања пред присутните, информираат од партијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top