вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 86 ново

Кучиња-скитници искасале дедо на Плоштад

Седумдесет и едно годишниот Б.Д. вчера околу 12:30 часот пријавил во полиција декана Плоштад Македонија поточно кај „Ристиќева Палата“, бил нападнат од кучиња скитници.

-Едно од нив го каснало, по што се упатил во болница каде што му била укажана лекарска помош, информираат од полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top