вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 86 ново

Откријте го скриеното значење на вашето име

Секое име има своја историја и општо значење во различните делови на светот. Но, дали сте се запрашале дали вашето име има некое скриено значење?

Знаеме дека датумот на раѓање многу говори за карактерот на луѓето, но дали од името може да дознаеме нешто повеќе за некого?

Интернет страницата Crapps направи забавен генератор кој ги открива „тајните“ работи кои ги крие името кое го носиме.

Одвоите една минута од времето за овој мал експеримент, кликнете на страницата, впишете го името и дознајте го скриеното значење на името.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top