сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 71 ново

Бугаринот кој ја потресе јавноста кога намерно турна жена ја доби заслужената казна (видео)

Минатата година Германската јавност беше згрозена од нападот на пијаниот Бугарин врз жена во метрото.Вчера во затворот бил претепан од неговите цимери.

26- годишниот Светослав Стојков лани доби затворска казна од 2 години и 11 месеци за брутално постапување кон жена во Берлинското метро.

Јавноста дополнително била згрозена од ниската казна , но од Бугарското МНР судот добил известување дека Стојков оштетување на мозокот , иако во Бугарија имал криминално досие.

Мотивите за нападот се уште не се познати , иако Бугаринот се правдал дека бил пијан и несвесен кога ја турнал жената по скалите на метрото.

Вчера го стигна казната , пишуваат Германските медиуми .

Кога стражарите во затворот ја отвориле неговата келија , останатите затвореници му се нафрлиле и го претепале . Не е соопштено со какви повреди се здобил Бугаринот, освен дека со часови потоа плачел од болка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top