недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 38 ново

Ново насилство во Србија, убиен водач на навивачката група „Јунајтед форс“

Александар Савковиќ, еден од водачите на навивачката група „Јунајтед форс“ која навива за Рад е убиен пред познат ноќен клуб во Белград.

27-годишниот Александар Савковиќ, водач на навивачката група „Јунајтед форс“ е убиен со неколку истрели од огнено оружје пред познат ноќен клуб во Белград.

На пукотниците им претходела тепачка пред ноќниот клуб, а потоа Савковиќ добил неколку куршуми во градите од кои починал.

Савковиќ имал дебело криминално досие, тој и е познат на полицијата, бил обвинет за обид за убиство, дрога, оружје, насилничко однесување, разбојништво….

Тој бил еден од водачите на навивачката група која го поддржува Рад, но голем дел од животот го поминувал зад решетки поради криминалните дејствија.

24fudbal

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top