вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

И ова се случи: Путин му се заблагодари на Трамп, еве зошто

Кремљ соопшти денеска дека претседателот на Русија Владимир Путин му се заблагодарил на неговиот американски колега Доналд Трамп, како и на ЦИА, за информациите кои помогнале за апсење на екстремистите кои планирале да извршат напад врз Казанската катедрала во Сенкт Петербург.

– Путин го увери Трамп дека руските безбедносни служби се подготвени да споделат информации за можни терористички закани врз САД, наведе Кремљ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top