вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 5 ново

Села: Имавме тројца пратеници, едниот премина во ДУИ

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на средбата со албанските политичари во САД обелодени дека останале со двајца пратеници, додека третиот пратеник преминал во ДУИ.

– Никогаш не направив коалиција со ДУИ, но проблемот беше дека не можеше да се формира парламентарно мнозинство без нас. Ние имавме тројца пратеници, сега имаме двајца, бидејќи едниот отиде во ДУИ – рече Села.

Алијансата за Албанците имаше тројца пратеници, Зијадин Села, Сурија Рушити и Весел Мемеди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top