сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 64 ново

Познато е кој е полицаецот што го сликаше Чавков

Полицаецот од Посебната единица за поддршка го сликал Митко Чавков во дворот на истражниот затвор Шуто Оризари.

Внатрешна контрола на МВР го открила полицаецот од Посебната единица за поддршка кој го сликал Митко Чавков, поранешниот министер за внатрешни работи во дворот на истражниот затвор Шуто Оризари, јави Алфа, повикуваќи се на извори во полицијата.

Полицијата во соработка со медиумите контролирани од СДСМ се изживува врз Митко Чавков (ФОТО)

Во судница беа фотографирани  и Игор Дурловски, Борис Дамовски и Богдан Илиевски. И таму сликаа полицајци и МВР треба и нив да ги санкционира.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top