вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 30 ново

Напуштените деца на Бугарија – вознемирувачка содржина (ВИДЕО)

Во руралните ридови Бугарија лежи Могилино, мало село чиј главен работодавач е Детскиот дом за социјална грижа – каде што растат 75 несакани деца. Само неколку од нив зборуваат и можат да разговараат. Не бидејќи не можат, туку затоа што никој не ги научил како.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top