недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 38 ново

Загревање пред ракометното ЕП: ЕХФ ја објави најавата за Хрватска

На Европското ракометно првенство во Хрватска најдобирте македонски ракометари играат во Загреб, во групата Ц против Словенија (13. јануари од 17:15), против Црна Гора (15. јануари 20:30) и против Германија (17. јануари 18:10).

Како и секојпат нашите најдобри ракометари ќе имаат поддршка и во сала и од дома.

ЕХФ ја објави најавата за шампионатот во Хрватска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top