вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 79 ново

Во болница веќе 57 години стигнува едно исто писмо – се знае само дека го праќа мистериозен пациент

Благодарен поранешен пациент на болничкиот персонал во болницата во Станфорд, секоја годмна им праќа божиќна честите се од далечната 1960 година.

Од болницата наведуваат дека „секоја година без исклучок“ пред божиќните празници им стигнува иста честитка со порака за благодарност.

– Би сакале да видиме кој е човекот што ни е толку благодарен, соопштиле од болницата.

Од поштата од Челмсфорд, од каде стигнуваат писмата, единствено можеле да им кажат дека станува збор за машко лице кој иако е во поодминати години, се држи добро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top