сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 75 ново

Сопственичката на „Енекод“ му порача на Анѓушев да не си прави ПР и да не лаже

Во емисијата „Отворено“ на телевизија 24 вечерва се одвива жестока дебата за случајот „Фени“ помеѓу сопственичката на бугарската компанија Енекод, Нели Беширова, вицепремиерот Кочо Анѓушев и претставници на банките доверители.

Беширова ги обвини банките и вицепремиерот дека тие едноставно не сакале да „Енекод“ да ја преземе „Фени“, иако ги исполниле сите барања и гаранции.

Анѓушев тоа го негираше и зборуваше за тоа како функционира економијата, на што Беширова му реплицираше да не шири демагогија, дан не си прави ПР на нивен грб и да не ги лаже граѓаните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top