вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 86 ново

Преку разглас им рекле да го напуштат објектот – дојавата за бомба во „Делта сити“ направи хаос во Белград

Полицијата не пронајде експлозивна направа во трговскиот центар „Делта сити“ во Белград и утврдено е дека дојавата за бомба била лажна, соопшти српското Министерство за внатрешни работи.

Доцна попладнево српското МВР добило анонимна закана дека вечерва ќе биде извршен напад во овој трговски центар.

Посетителите веднаш биле евакуирани, а полицијата и понатаму работи на пронаоѓање на лицето што ја упатило дојавата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top