сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 63 ново

Вечерва ќе се пополнуваат испразнетите министерски столчиња

Се очекува денеска нова средба меѓу партиите од владината коалиција на која ќе се разговара за следниот министер за здравство и за следниот заменик министер за образование. Средбата ќе се одржи вечерва откако премиерот Зоран Заев ќе се врати од службената посета на Косово.

-Вечерва после враќањето од Косово во Скопје, имам состанок со коалиционите партнери, се надевам дека ќе биде последен состанок за да можеме да ги соопштиме имињата на предлог кандидатите до парламентот, за испразнетите места во Владата на Република Македонија – изјави тој од Косово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top