вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 33 ново

Новата „Династија“ ќе биде вистинско модно шоу (галерија)

Серијата „Династија“ која е римејк на мега-популарната американска тв-серија од 80-те години на минатиот век ќе биде вистинско модно шоу, а не само пикантна приказна за животот на богаташите од Денвер.
За гардеробата на глумците се грижат повеќе прославени дизајнери и модни куќи од светски глас, меѓу кои и Стела Мекартни, Валентино, Долче и Габана, Џамбатиста Вали, Москино и други.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top