вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 33 ново

Во Северна Кореја вака се забавуваат: Ова е бар во Пјонгјанг (видео)

Земјата во која со децении владејат чудни и опасни закони, а која ја водат уште поопасни луѓе, верувале или не, им нуди малку забава на своите граѓани. Имено, во главниот град Пјонгјанг постојат барови каде луѓето се дружат после работа. Но, баровите се разликуваат од нашите…

Погледнете како изгледаат:

 

извор:скај.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top