понеделник, 16 јули 2018 | Вести денес: 44 ново

Членовите на ДИК поднеле колективна оставка

Членовите на ДИК си поднеле барање за престанок на функцијата, објави „Телевизија 24“.

Колективната оставка за „Телевизија 24“ ја потврдила Виолета Дума.

Оставките се неотповикливи, а според Дума парите што членовите ги земале како надомест поради и што беа критикувани во јавноста веќе ги вратиле во државниот буџетот.

Оставките следуваат откако во јавноста беше обелоденето дека на затворена седница си поделиле огромни суми како надоместоци за последните изборни циклуси.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top