вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 33 ново

Видео кое УФЦ сака да го забрани: Поранешна шампионка едвај преживеала поради суровите методи на отстранување килограми! (видео)

Јоана Једржејчик, поранешна УФЦ шампионка во категоријата од 48 д 52 килограми, доживеала брутален метод за отстранување на килограми пред борба во УФЦ.

Таа неодамна го доживеала првиот пораз во УФЦ кариерата по 14 победи и го изгубила појасот од Роуз Намајунас, која ја нокаутирала пред повеќе од еден месец.

Фановите на Јоана објавиле видео кое УФЦ го забранило, а на кое се гледа бруталниот метод за отстранување на килограми на Јоана пред официјалното мерење.

Поранешната шампионка минала низ вистински пекол за да го отстрани вишокот килограми и борбата да биде официјална.

Таа влевгла во када полна со врела вода, што би предизвилкали прекумерно потење со кое би изгубила килограми и би дошла најмалку до 52.

Потсетуваме неодамна една млада УФЦ учесничка починала поради последици од нагло губење на килограми со слични методи, а УФЦ се почесто е мета на критики поради ова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top