понеделник, 16 јули 2018 | Вести денес: 44 ново

Традиционален новогодишен концерт на Градскиот дувачки оркестар во МКЦ

Традиционалниот новогодишен концерт на Градскиот дувачки оркестар ќе се оддржи на 12 декември (вторник) во Дансинг салата на МКЦ Скопје. Почетокот на концертот е закажан за 19 часот, а влезот е слободен.

Во продолжение и програмата за концертот:

Marcsh – Х. Еминовиќ
Proletni zvuci – J.Strauss
ABBA Gold – arr. Ron Sebregts
Smoke – J.Kern arr. Х. Еминовиќ
Caravan – D.Ellington
Just The Way You Look Tonight – D.Drew
Final count down – J.Tempest
Something – J.Taylor arr. Х. Еминовиќ
Dobs Boogie – W.Dobschin
Girl from Ipanema – A.C.Jobim arr. Х. Еминовиќ
Black Orpheus – L. Bonfa
In The Mood – G.Miller
Strangers in the night – B.Kaemfert arr. Х. Еминовиќ
Samba – G.Noris
New York,New York – J.Kander
Tequila – A.Lokatelli

BIS

Radetzky Marcsh – J.Strauss

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top