вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 30 ново

Синоќа отруени уште неколку кучиња во Карпош, се бараат сторителите

Вчеравечер на територија на Општина Карпош отруени биле неколку кучиња откако бил оставен отров од страна на несовесни сограѓани, информираа од локалната самоуправа и го осудија чинот на труење.

Отааму велат дека во координација со полицијата ќе се бараат сторителите, како и дека ќе се отстранува отровот кој ќе бидат пронајдени на јавен простор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top