недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 43 ново

Вучиќ ги демантира изјавите на Јеремиќ: Срам да ви е што измислувате такви глупости (ВИДЕО)

Претседателот на Република Србија Александар Вучиќ ги нарече глупости тврдењата на поранешниот српски министер за надворешни работи Вук Јеремиќ дека владата на Никола Груевски перела пари преку Србија.

-И затоа некои глупости што ги слушам секој ден од некои криминалци во оваа земја, од оној Лимун, до многу други, кои зборуваат дека Груевски пере пари преку не знам кого… Срам да ви е што измислувате такви глупости и што ѝ товарите на својата земја таков товар какво што не заслужува, вели Вучиќ.

Очигледно некој пласира погрешни вести надвор од Македонија. Дали Основното јавно обвинителство по допрен глас од српскиот претседател Александар Вучиќ ќе покрене истрага за тоа кој лиферува и плаќа лажни вести надвор од Македонија?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top