сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 69 ново

Страшна сообраќајна несреќа вечерва на излезот од Битола (фото)

Страшна сообраќајна несреќа се случи вечерва околу 22 часот на излезот од Битола пред клучката за Прилеп, објави порталот Маркукуле.

Судрени се две возила, при што е причинета голема голема материјална штета, а неофицијално има и повредени.

Несреќата предизвика долга колона возила, а присутна беше и екипа на брзата помош, како и поголемо присуство на полиција кои го регулираа сообраќајот.

Полицијата моментално врши и увид за откривасе на причините за несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top