вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 86 ново

Се запали возило на магистралниот пат Охрид-Кичево (видео)

Автомобил вечерва се запалил на магистралниот пат Охрид – Кичево на планинскиот превој Пресека/

Ппоради опожареното возило сообраќајот на оваа делница извесен период беше во прекин, по што е нормализиран.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top