сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 78 ново

Дефне глумеше и во „Бурни времиња“ (ВИДЕО)

Во серијата „Бурни времиња“ која се емитуваше во 2012 година и во Македонија, а траеше цели три сезони, играа доста актери кои и денес ги гледаме во новите и актуелни серии.

Во серијата се појави и Дефне, односно актерката Елчин Сангу, која тогаш беше во почетоците на својата актерска кариера.

Пред пет години таа ја играше улогата на учителката по музичко на Мете, кој се заљуби во неа, но таа почина од рак.

Погледнете го видеото и потсетете се кога Дефне беше саканата на Мете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top