четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 79 ново

Иван Херцег исфрлен од „Чиста љубов“

Нова ТВ ја раскинала соработката со харизматичниот Иван Херцег во сапуницата „Чиста љубов“ од „продукциски причини“. Продукцијата иако ги потврдила шпекулациите, не сакала да дава доплолнителни информации.


Местото на Херцег ќе го пополни Јанко Поповиќ Волариќ, кој ќе го игра ликот на Тома.


– Мило ми е што сум дел од овој проект и верувам дека можам многу да придонесам, рекол Поповиќ Волариќ за Дневник.хр.
„На сите оние кои во последно време се обидоа да ме оштетат, на овој или на оној начин, директно или индиректно, на сите ви простувам и се молам за вас“, напишал Херцег на Инстаграм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top