среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Талески даде еден гол, Рајн Некар пак е во победнички ритам

Филип Талески постигна еден гол, а неговиот тим, Рајн Некар победи убедливо со 33:23, против Штутгарт во меч од германското првенство. Талески поголема задача имаше во одбраната, а успеа и во офанзивниот дел, да ја затресе мрежата на противникот.

По серијата на лоши резултати, Рајн Некар сега повторно се врати на победнички патеки. Шампионот е само на еден бод зад Флензбург и Фуксе Берлин, на табелата во германската Бундеслига.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top