среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 50 ново

Упаднал во училиште и почнал да пука – има повредени

Неколку лица се повредени, кога напаѓач отвори оган во средно училиште во американската држава Ново Мексико, во градот Азтек.

Полицијата потврди дека имало вооружен напад, по што училиштето веднаш е блокирано и евакуирано. Шејна Ривс, портпарол на градот Фармингтон информираше дека напаѓачот е „запрен“, без да прецизира дали тоа значи дека е уапсен, ликвидиран или повреден.

Не е познато дали напаѓачот е лицe од надвор или некој од вработените или учениците. Исто така, засега не е познато колкумина се повредени, ниту колку сериозни се ниувните повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top