вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 62 ново

Погледнете како ќерката на Хрватскиот претседател се забавува! (видео)

Хрватскиот претседател Колинд Грабар Китарович има достоен наследник. Барем кога станува збор за танцување на мраз.
Во едночасовна програма на лизгалиштето на мраз „Дома Спортова“, присуствуваа скоро сите професионални танчари на лед кои настапиле последните 50 години, а меѓу нив се најде и ќерката на претседателот Колинд Гарбар-Катарина Китарович. Погледнете кратко видео како таа танцува на ледот!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top