вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 62 ново

Пируетата на Китаровиќ ги одушеви сите – ќерката на претседателката на Хрватска заигра на мраз (видео)

Прославата на големиот 50 роденден на Златната пируета на Загреб, најстарото натпреварување во уметничко лизгање, официјално започна. Лизгачкиот спектакл се одружува до сабота, а првиот ден од прославата сите присутни ги воодушеви ќерката на претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, Катарина Китаровиќ.

Настапот го следеше и нејзиниот татко Јаков.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top