среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Хороскоп за 7 декември: Бикот ќе го оствари сонот, неочекуван настан за Јарецот

Овен

Ова е ден во кој треба да бидете внимателни да не настрадате. Чувајте ги вашите работи и не излегувајте со голема сума пари од дома.

Бик

Ова е денот кога твојот сон ќе се исполни. Ретко во животот се случува човек да добие толку многу во еден ден.

Близнаци

Она што денес може да ви попречи е прекумерната илузија. Пазете се од нив. Ќе бидете успешни каде што сте повеќе упорни.

Рак

Денес можете да си дозволите малку итрини за да ја постигнете личната цел во партнерството. Едноставно не придржувајте се до овој метод често.

Лав

Ве очекува успешен ден. Успехот во вашата работа ќе има позитивно влијание врз вашата врска и ќе ви овозможи да го реализирате вашиот личен сон.

Девица

Обидете се да ги гледате работите реално. Ќе се стремите да се дистанцирате од реалноста и ова нема да ви донесе никаква корист.

Вага

Во овој ден ќе имате многу и од сè по нешто. Уживајте во часовите што ве чекаат со сите ваши сетила. Ова е денот на прославата.

Скорпија

Ова е ден кој може многу да ти ветуваат. Дури и со добра волја, ова не може да се исполни, па бидете внимателни во вашите очекувања.

Стрелец

Она што сакате да го постигнете денес нема да биде со сила, но со добар збор, насмевка и многу внимателно и умерено дејство. Работете со трпеливост.

Јарец

Избегнувајте силни емоции и чувства. Денес тие ќе ве спречуваат. Неочекуван настан ќе ви помогне да ја реализирате вашата лична желба.

Водолија

Задржувањето на патеката и правилата ќе ви помогнат да се движите напред. Успешен и незаборавен ден по кој можете да заработите награда.

Риба

Денот е погоден за љубовни признанија. Ќе наидете на реципроцитет и разбирање. Воздржете се од донесување одлуки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top