среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Чудо од дете: Марко Бошњак ја изненади публиката со хит на Мерлин (видео)

Марко Бошњак е детето кое никого не остава рамнодушен – дете со ангелски глас, на публиката стана познат и како победник на регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“.

Чудо од дете, така сите го нарекоа за време на музичкото натпреварување, повторно позитивно ја изненади публиката.

Во студиотот на Амил Лој ја сними во живо песната „ Да је туга сњег“, големиот хит на Дино Мерлин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top