среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Путин ги праша младите дали да се кандидира за претседател, ова е одговорот (видео)

Рускиот претседател Владимир Путин најави денеска дека наскоро ќе одлучи дали да се кандидира на претседателските избори кои ќе се одржат следната година.

Путин на собирот во Москва каде присуствуваа голем број на млади луѓе, ги запраша присутните дали го поддржуваат во неговата канидатура за претседател на изборите кои ќе се одржат во март лседната година, пренесува Ројтерс.
– „ДА“, одговориле масовно присутните пропратено со громогласен аплауз.

Одговорот на Путин можете да го погледнете на снимката од седум минути.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top