недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Јас го разбирам светот како поле…на кое може да се дише: Гоце, Питу и Тито против аерозагадувањето (фото)

Активистите од „Урбани уметнички акции“ и Скопје Смог Аларм на досетлив начин ги украсија скопските улици со графити кои го потенцираат најголемиот проблем со кој што се соочуваме – загадувањето на воздухот.

„Јас го разбирам светот како поле…на кое може да се дише“, „Love is in the air but there is no air“, „Воздух сега!“ се само дел натписите кои се потсетување на тоа дека надлежните што поскоро мора да најдат решение за аерозагадувањето.

идивиди.мк фото:FB профилот на Skopje Smog Alarm

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top