сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 77 ново

Робин Рајт ќе ја толкува главната улога во „Куќа од карти“ во последната сезона

Рене Рајт ќе ја толкува главната улога во последната сезона од популарната серија „Куќа од карти“ која ќе продолжи со снимање во 2018. Таа доаѓа на местото на Кевин Спејси кој се најде во фокусот на вниманието на јавноста поради тужбите упатени кон него за сексуално насилство.


Директорот на „Нетфликс“, Тед Сарандос открил дека во новите епизоди на популарната серија ќе има пресврт така што фокусот ќе биде насочен кон Робин Рајт, една од главните протагонисти во серијата.

Последната сезона ќе има осум епизоди за разлика од претходната сезона.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top