среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 50 ново

Еден е Кире: „Хумел“ дизјнираше патики „Лазаров 7“ (фото)

Кире Лазаров е заштитно лице на „Хумел“, компанијата за спортска опрема изработи патики во чест на македонскиот ракометар кои од наредната година ќе бидат пуштени и во продажба.

„Хумел“ брендираше патики „Лазаров 7“ кои македонскиот ракометар за прв пат ќе ги носи во четврток на дерби натпреварот од француското првенство помеѓу Нант и ПСЖ.

Патиките ќе бидат пуштени и во продажба од март наредната година во продавниците на „Хумел“, па ќе можете да си купите „Лазаровки“, наместо популарните „Џорданки“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top