четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 99 ново

Знаете ли што значи кога ќе најдете метална паричка на улица?

Дали сте забележале дека многу почесто наоѓаме кованици отколку хартиени пари? Тоа не е без причина. Исто така бројот кој е на кованицата значи нешто…

Кога ќе најдете пари на улица па макар и метални со најмална вредност тоа е поврзано со духовноста. Тоа ви покажува дека сте ценети меѓу жителите на Земјата, но и во духовниот свет. Тоа е еден од начините на кои се јавуваат ангелите и душите.

Пронаоѓањето паричка може да биде порака која ви ја испраќа некој близок што починал-преку паричката ви кажува дека ве сака и дека му значите. Но, тоа може да биде и утеха од самиот Бог кој ви порачува: Не плаши се , не си сам, јас се грижам за тебе“.

Кинезите веруваат дека пронаоѓањето пари е знак на добра среќа, а тоа верување се проширило и на остатокот од земјата. Во некои делови од светот пронајдените пари се чуваат како талисман.

Постојат две рабпти на кои треба да внимавате кога ќе најдете пари.

  1. За што сте размислусвале во тој момент-тоа може да биде одговорот на она што ве мачи, на вашите дилеми…
  2. Дали на кованицата е бројот 1 или 10.

Кованица со бројот 1

Овој број е поврзан со нов почеток. Тоа е знак за нови идеи, но може да биде и најава за успех, големи дпостигнувања и напредок. Ако најдете таква паричка тоа покажува дека анѓелите ви велат дека ве водат на патот кој носи успех и останете позитивни.

Кованица со бројот 10

Овој број претставува будење и е знак дека треба да обрнете внимание на некои работи и да им верувате на своите инстинкти и да тргнете напред со својата одлука. Тоа исто така покажува дека имате потпора од духовниот свет и дека се ќе решите како што треба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top