вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 6 ново

Петмина повредени при напад со нож во Торонто

Петмина се повредени со нож при напад извршен од непознати лица во еден од западните квартови на канадскиот град Торонто, објави телевизијата Си Ти Ви.

Според полициски информации, двајца од повредените се наоѓаат во критична состојба. Засега не се соопштуваат детали за нив.

Полицијата започна акција за пронаоѓање на напаѓачите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top