недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Вардар вечерва со двајца повредени и играчи во составот

Последниот меч за оваа година во Лигата на шампионите, Вардар ќе го одигра во најсилен состав. Против Кристијанштад, стратегот на европскиот првак, Раул Гонзалез на располагање ќе ги има сите ракометари. Во составот на „црвено-црните“ ќе бидат двајцата повредени играчи Рожерио Мораес и Хорхе Македа.

Вардар вечерва ја брка деветата победа во Лигата на шампионите, во СЦ „Јане Сандански“ гостува Кристијанштад, мечот е закажан со почеток во 17:30 часот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top