четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 100 ново

Во Кина откриено дете од еволуирана човечка раса: Во мрак неговите сини очи имаат неонски сјај како на мачка (видео)

Жителите на Кина тврдат дека момчето кое живее во кинескиот град Дахуа е нов вид на еволуирана човечка раса. Нонг Јусуи има светло сини очи кои во темнина имаат неонски сјај-исто како мачка.

Според зборовите на стручњаците, момчето може да гледа во потполна темнина јасно како што останатите луѓе гледаат на светло.

-Откако неговиот учител ги сподели неговите необични способности на интернет, скептичниот новинар од Пекинг одлучи да ги провери податоците со стручњаци, пишува Disclose.tv.

Тие спровеле експеримент во кој е потврдена информацијата. Тој е првиот човек кој може да гледа во темнина. Според стручњаците тоа не е случајна промена. Имено, таквата промеена не е последица на мутација, туку пред се на еволуцијата на човекот.

Погледнете го видеото со момчето со неонските сини очи:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top