сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 63 ново

Јанез Јанша до Хан и Могерини: Во Македонија толерирате селективна правда

Лидерот на Словенечката Демократска Партија и поранешен премиер на Словенија, Јанез Јанша, на социјалната мрежа Твитер реагираше на апсењето на пратениците и патриотите од Македонија кои се обвинети за „Тероризам“.

Тој споделувајќи ги вестите за политичките апсења во Скопје, се обрати лично до еврокомесарот за проширување Јоханес Хан.

Јоханес Хан и Федерика Могерини – како што знаеме, сите вие ветивте дека ваква селективна правда нема да се толерира во Македонија? – им напиша Јанша на Хан и Могерини.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top