четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 111 ново

Драма во Арачиново: Упаднал во кабинетот на градоначалникот и сакал да ја запали зградата

На 23.11.2017 година во 22.30 часот А.Х. од с.Арачиново, пријавил дека околу 15,30 часот во канцеларијата на градоначалникот на општина Арачиново, влегол С.А. и рекол дека ќе ја запали oпштинската зграда по што го напуштил местото на настанот, соопшти МВР.

Оттаму информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top