четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 101 ново

Се прошетала низ трговскиот центар како од мајка родена, дали некој забележа?

Џен The Body Painter цели три часа ја дотеруваше оваа убавица и ја „(с)облече“ во насликани алишта, за да го направат експериментот со вниманието на случајните минувачи во еден трговски центар – кој ќе забележи дека убавицата е гола.

Марија Лучиоти беше облечена само во танга гаќички, а за остатокот од облеката се погрижи сликарката на голо тело, Џен Сејдел, со својата ќерка. Еве кои беа реакциите на минувачите и кој сè забележа дека е гола во јавност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top