сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 10 ново

Прегазена старица кај „Старата кожара“ во Струмица, починала на лице место

Сообраќајна несреќа околу 15:00 часот се случи во близина на „Старата кожара“ во Струмица во која жена на околу 75 годишна возраст беше прегазена и поради здобиените повреди од несреќата почина на лице место.

Полицијата веднаш пристигнала на местото на несреќата и врши увид на истата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top