четврток, 22 февруари 2018 | Вести денес: 126 ново

Дебар без македонски знамиња за Денот на албанската азбука (фото)

Во Дебар денес нема ниту едно македонско знаме. Градот го слави Денот на албанската азбука, па локалните власти ги развеаја албанските знамиња.

Во центарот на Дебар на канделабрите, бандерите и дрвата се закачени знамиња на Албанија, па градот изгледа како да е во сесема друга држава, а тоа да не е Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top