недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Рецепт за пушачи: Оваа напивка ја нарекуваат „Руско чудо“ и ги чисти белите дробови за 3 месеци

Името звучи силно, но ефектот од напивка е навистина чудо за прочистување на белите дробови на пушачите! Ако сте пушач, тогаш во никој случај не ја пропуштајте оваа статија.

Напивката ја нарекуваат руското чудо и макар да звучи силно, тоа навистина е такво. Ефектот од него е необјаснив досега и за лекарите, бидејќи по три месеци употреба, тоа помага за целокупно прочистување на белите дробови. А што е поважно од тоа за луѓето кои никогаш не можат да се откажат од цигарите.

Се прави од билката тегавец која е призната како една од петте најдобри билки за прочистување на белите дробови. Тој е користен повеќе од стотици години, а својствата му се да ублажува и лекува кашлицата и се познати во целиот свет.

Освен тоа тегавецот смирува брзо воспалени мукозните мембрани, ако имаме таков проблем и како целина ги лекува беспрекорно воспаленијата на белите дробови.

Може брзо да си ја приготвите оваа напивка дома а насоките се сосема елементарни. Треба само да се снабдите со грст ситно листови од билката тегавец и да ги ставите во стаклена тегла.

Одозгора ги преливате со половина литар нужно зовриена вода, затворете теглата и оставете напивката да отстои на работна маса или некаде на друго место два часа -но не и во фрижидерот.

Откако поминат тие два часа, исцедете ја напивката и може да ја пиете. Вие си оценувате по колку пати и кога да пиете, но задолжително треба да испиете целата течност за еден ден. Следниот ден правите повторно и така три месеци, по што се запира, за да се направи пауза.

По три месеци навистина ве советуваме да одите на лекар и сами да констатирате позитивните промени во белите дробови . А најважно што следува исто од пиењето на напивка е дека по првиот квартал многу пушачи сами ги откажуваат цигарите. Само затоа што се доживува неподносливост кон никотин. И најголемото чудо – не се дебелеете од тоа!

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top