четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 111 ново

Не сака да ја разубавува стварноста: Војин Четковиќ проговори за проблемите во бракот

Познатиот српски актер има седумгодишни близначки Вера и Мила со сопругата, која му е колешка-актерка, а сега ја отвори душата и призна дека во бракот не е идеално.

-Како и секој друг брак. Колку што имаме повеќе заеднички теми, поголеми се шансите да опстанеме. Се трудиме да пронајдеме време за себе бидејќи актерскиот живот е стихиен. Најважно е човек да се помири со фактот дека тоа е наш живот и дека не треба да бараме да бидеме некои поинакви луѓе, да живееме на сила некој друг живот, вели Четковиќ, признавајќи дека во нивниот брак постојат мноштво препреки.

-Има препреки, но не мислам дека тие се помали или поголеми од проблемите на останатите двојки. Кариерите ни се на почетната линија од како сме заедно, додава актерот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top