петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 73 ново

Се урна авион – 11 лица исчезнаа!

Авион на американската воена морнарица, со 11 патници и членови на екипажот се урна во Јапонско Море, југоисточно од Окинава.

Веста за несреќата е потврдена од претставник на американската воена морнарица, но без да наведе детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top