четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 111 ново

Небото се отвори! Стадионот експлодира! (ВИДЕО)

Насловот е шокантен, а ист ваков ставија речиси сите спортски медиуми и магазини во далечната 1991 година.

Во 1991 година, во рамките на Лигата на шампионите, Црвена Ѕвезда и Баерн Минхен одиграа полуфинален натпревар.
Тоа беше вистински успех, а до ден денес, ниту еден клуб од балканските простори го нема постигнато.

Црвена Ѕвезда, се пласираше во финале, а Дарко Панчев и ја донесе победничката титула.
Погледнете го легендарното видео во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top